Jak vybrat zárubně? | ERKADO

Jak vybrat zárubně?


Při výběru nových interiérových dveří se obvykle soustředíme na konstrukci, barvu křídla, prosklení a podobně. Ovšem vyplatí se také věnovat výběru vhodné zárubně.

Obsah:

  1. Rámové zárubně
  2. Obložkové zárubně
  3. Zárubně OKZ
  4. Zárubně pro posuvné dveře
  5. Skryté zárubně
  6. Konečný výsledekARALIE 2 dekor kůra bílá PREMIUM


Správně vybraná zárubeň by měla esteticky doplňovat křídlo, ale musí také odpovídat technickým možnostem v místnosti. Zárubeň je volitelným doplňkem, a proto není součástí dveřního křídla a musí se zakoupit samostatně. Toto umožňuje vybrat vhodnou konstrukci i dekor, který ideálně zapadne do interiéru. Nabízí se mnoho různých možností. Zárubně mohou být rámové, obložkové, skryté, s různým napojením nebo šířkou záklopů a pochopitelně jsou v celé škále dekorů používaných pro dveře.


Rámové zárubně

Rámové nebo také blokové zárubně jsou nejjednodušší a také nejlevnější variantou zárubně. Pro jejich použití je nutné zednicky začištěné ostění, a proto i přes výhodnou cenu zůstávají v pozadí zájmu, daleko za obložkovými zárubněmi.


Obložkové zárubně

Jsou v současnosti nejoblíbenějším typem zárubní. Jejich největší výhodou je možnost montáže do ne zcela začištěného stavebního otvoru a fakt, že kryjí hrany ostění. Proto nehrozí otěr nebo přímo poškození ostění, například při pronášení objemnějších kusů nábytku. Jediným limitem je potřeba stejnoměrné minimální tloušťky zdi 65 mm pro falcové dveře a 80 mm pro dveře bezfalcové. Tyto zárubně mohou být volitelně dodány i s oblíbeným napojením na tupo a šířkou záklopů 6 nebo 8 cm. V případě použití bezfalcových dveří jsou zárubně osazeny skrytými závěsy, takže při zavřených dveřích panty nejsou viditelné.Pokojové dveře UNO PREMIUM bilé


Zárubně OKZ

Svou konstrukcí jsou velmi podobné běžným obložkovým zárubním, ale nemontují se přímo na ostění, nýbrž na původní kovovou zárubeň zbavenou pantů. Odtud jejich název – Obklad Kovové Zárubně. Ty námi nabízené navíc umožňují použití dveří ve standardním rozměru. Pro některé konkurenční výrobky je nutno objednávat dveře užší, atypické a tedy dražší.


Zárubně pro posuvné dveře

Někde situace neumožňuje použití běžných otočných dveří a zde přichází ke slovu dveře posuvné. Pokud se použijí dveře posuvné po zdi, doplní se obložkovou zárubní typu tunel (slepá, průchozí). Ta vypadá jako běžná obložková zárubeň bez pantů, protiplechu zámku a těsnění. Při použití stavebního pouzdra se jedná o zcela speciální zárubeň, kde je nutno přesné zaměření stavebního otvoru i tloušťky pouzdra samotnéhoStavební pouzdro ERKADO jednokřidle


Skryté zárubně

Jsou vyrobeny ze zvláštních hliníkových profilů, které jsou skryty v sádrokartonu nebo přímo ve zdivu a dveře po zavření lícují se stěnou. Dveřní křídlo lze přemalovat nebo polepit tapetou a dveře se tak stávají „neviditelnými“.Komplet: Skryté zárubně a bezobložkové dveře v povrchu PREMIUM

Konečný výsledek

Bez ohledu na to, jakou zárubeň nakonec vyberete, bude svým způsobem doplňovat dveřní křídlo stejně, jako rám doplňuje obraz. Proto se určitě vyplatí věnovat jejímu výběru čas a pozornost, aby vhodně doplnila nejen dveře, ale také aby dobře zapadla do interiéru. Díky vysoké jakosti našich zárubní budete dlouhá léta spokojeni se svou volbou.