Dřevěné interiérové dveře

Dřevěné interiérové dveře

Řada MASIV

Dřevěné masivní dveře

Masivní dřevěné dveře jsou jasnou volbou pro každého milovníka přírodních materiálů. Pokud vyberete právě takové dveře, je možno volit z provedení sukatého nebo dýhovaného bez suků. Již celá staletí se dveře a zárubně vyrábí právě z masivního dřeva díky jeho mechanickým vlastnostem, snadné opracovatelnosti i tepelně izolačním vlastnostem. Dřevo je oblíbené také pro svůj vzhled. Vždyť při každém pohledu můžeme ve dřevu objevit novou žilku či povědomý motiv, a právě proto se rádi díváme na dřevěné výrobky klidně i celá desetiletí.

Dřevo není výjimečné jen svým vzhledem, ale také svou odolností při změnách počasí. Pro zlepšení této přirozené vlastnosti se provádí impregnace dřeva přípravky, které nemají negativní vliv na životní prostředí a pomáhají dřevu odolávat hnilobě, plísni, dřevokaznému hmyzu i houbám nebo vlhkosti. Pro konečnou povrchovou úpravu, ochranu a získání požadovaného odstínu se používají lazury, případně bezbarvý lak.

 Nejčastěji jsou masivní dveře vyráběny rámovou technologií a jako výplně se používají dřevěné kazety nebo bezpečnostní skla. Mezi velké výhody dveří z masivních materiálů patří snadnost oprav drobných povrchových poškození, vyplývajících z běžného užívání. Dveře většinou stačí obrousit, vetší poškození vyspravit tmelem o správném odstínu a opět ošetřit lakem.

Jaké dveře nabízíme?

Nabízíme širokou škálu modelů z borového masivního dřeva v řadě MASIV, které mohou být se suky a hodí se svým vzhledem především na chaty a chalupy nebo provedení bez suků, potažené 1,5 mm silnou přírodní dýhou opět z borovice.

Také lze nabídnout speciální řadu MASIV ECO vyráběnou s mimořádným důrazem na cenu a ekologičnost.